Historie centra

Jak Lihovar vznikl a jak byl přestaven

Historie lokality, kde dnes stojí nákupní centrum Lihovar, se datuje na počátek 20. století, kdy zde byla umístěna výrobna obuvnických kopyt. V roce 1939 pak zdejší pozemky využil žižkovský výrobce likéru Emil Dynybyl pro rozšíření výroby a následně se z podniku stala jedna z největších likérek v Československu. Dalším milníkem byl rok 1948, kdy byla výrobna znárodněna a do rukou potomků původního majitele se nakrátko vrátila až v roce 1991. V roce 1999 byl lihovar prodán švédské společnosti Vin & Spirit AB (mimo jiné vyrábějící Absolut Vodku), která objekt vlastnila do roku 2005.

Investor přestavby projektu, společnost Titan Real Invest, se v roce 2005 rozhodla dát celému příběhu o této lokalitě a objektu samotnému novou šanci. Přestavbou na moderní nákupní centrum při zachování exteriéru a interiéru tak vznikl jedinečný celek nabízející návštěvníkům návrat do historie a zároveň možnost relaxace a nákupu v netradičním a přesto velice luxusním prostředí.

Historie

Nacházíte se zde : O centru » Historie centra

Anketa

Přáli byste si mít autobusovou zastávku u Centra Lihovar?

67%
21%
12%

Novinky e-mailem

Slevy, akce, zajímavé soutěže a novinky přímo k Vám? Stačí, když se přihlásíte k odběru newsletteru a nic důležitého už Vám neunikne!
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely zpracovatele nákupního centra OC Lihovar.

Otevírací doba

OBCHODNÍ CENTRUM

standardní otevírací doba
po – so:
9:00 – 20:00
neděle:  9:00 – 19:00

Supermarket ALBERT

po – ne: 7:00 – 21:00

Kde nás najdete

map-ric-m

Štítky / Tag Cloud

Internet zdarma

wifi